istanbul ayyıldız eğitim

SAYISAL ÖĞRENCİLERİN EN ÇOK SIKINTI ÇEKTİĞİ, SINAVLARDA BELİRLEYİCİ POZİSYONLARIYLA BİLİNEN                                                                                 FEN BİLİMLERİ DERSLERİ

Sınavlarda başarılı olmak isteyen sayısal öğrencileri için olmazsa olmaz kısımlardan bir tanesi. Günümüzde birçok sayısal öğrencisi matematik dersinde sağladığı başarıyı fen derslerinde devam ettirememekte ve bu sebeple istenilen bölüme yerleşememe sıkıntıları yaşamaktadır.

Ayyıldız İstanbul Eğitim Kurumları olarak alanlarında uzman branş ve rehber öğretmenlerimiz 9. ve 10.sınıflar için temel bilgi düzeylerini arttırmak adına çalışmalar yapmakta, öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda onları doğru yola yönlendirmektedir. Bu alanlarda başarısız olan öğrenciler 11.sınıflarında Eşit Ağırlık bölümlerine yönelmekte ve hedefledikleri mesleklerden uzaklaşmak zorunda kalmaktadır.

Özellikle 11. ve 12. ve mezun sınıflarımız için zamanı verimli kullanmak adına yaptığımız ve haftalık düzenli takip ettiğimiz programlar sayesinde başarınızı ileriye taşıyacağınıza gönülden inanıyoruz.Yeni sisteme göre hazırlanmış deneme sınavlarımızı öğrencilerimize çözdürtüp, çözülemeyen ve anlaşılamayan soruları uzman branş öğretmenleri eşliğinde çözebilme fırsatını sizlere sunuyoruz. Yeni sistemde 4 yıllık bir kısım, 40 soruya sığdırıldığı için konu dağılımlarında ciddi oynamalar mevcut. Bu yüzden de başarıya ulaşmak adına çokça konuya hakim olmak ve soru kaçırmamak şart.

Fen bilimleri içerisinde özellikle Kimya ve Biyoloji dersleri çok sayıda sözel konuyu içermektedir. Sözel konularda not alarak çalışmak verimli çalışmanın ilk aşamasıdır. Not alarak çalıştığınız takdirde hem konuları kavrayabilir, hem de sürekli tekrar edebileceğiniz bir özet şablonuna sahip olabilirsiniz. Bunların yanı sıra test çözerken bu not kağıdından yanlışlarınızı tespit edebilir, daha kolay bir şekilde sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. Fizik dersi için de en en önemli nokta tekrar. Çok iyi anladığınız bir konuya 2 hafta sonra dönünce yapamadığınızı göreceksiniz. Bu yüzden mutlaka formülleri not almanız ve tekrar yapmanız yararlı olacaktır.

Konularda birer birer ilerlediğiniz takdirde bilginizi hissedecek ve soruları çözmede pratikleşeceksiniz. Bir süre sonra zor gördüğünüz konularda dahi başarılı olmaya başlayacak ve gözünüzü korkutan birçok soruyu kolayca çözebileceksiniz. Tüm konular bittiğinde, eş zamanlı olarak birer soru bankasını da tamamlamış olacak, bu moral ve motivasyona sahip olmak dahi sizi fen bilimleri alanında başarıya götürecektir.

Azimli olun. 1-2 saat konu çalıştınız diye bütün soruları çözemeyebilirsiniz. Çözemedikleriniz elbet olacaktır, pes etmeyin. Unutmayın taşı delen suyun gücü değil , damlaların sürekliliğidir.